Poznaj 6 sprawdzonych pomysłów na prezent na chrzciny

Komentarzy:2 brak ocen

Chrzciny są ogromnym wydarzeniem dla osób wierzących, dlatego musisz zdawać sobie sprawę z istotności podarunku dla chrzczonego dziecka. Musi być on symbolem tego sakramentu, a także nie może być kolejnym powtarzalnym prezentem. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twój upominek wzbudził emocje i został zachowany na długie lata, zapoznaj się z naszym tekstem!

Medalik i łańcuszek jako pamiątka z Chrztu Świętego 

Jednym z najpopularniejszych podarunków na chrzciny będzie biżuteria – na ogół łańcuszek z wisiorkiem, na przykład z portretem Matki Boskiej, świętych lub z krzyżem. Podarunek tego typu w większości wypadków będzie wykorzystywany dopiero za parę, a nawet paręnaście lat, ale może stanowić także swoiste zabezpieczenie – metale szlachetne mają swoją stabilną wartość.

Pierwsza Biblia dla malucha w wersji ilustrowanej 

Przekazana prostymi słowami oraz okraszona ślicznymi ilustracjami Biblia zawsze się sprawdzi. Już od najmłodszych lat dziecko oswoi się z historiami z życia Jezusa oraz pozna inne biblijne opowieści. Wskazane jest zwrócić uwagę na jakość wydania – dziecko, jakie polubi książeczkę, może chcieć zabierać ją ze sobą wszędzie oraz częstokroć czytać i przeglądać obrazki.

Liczy się także forma – duże rozmiary umożliwią czytanie dziecku w domowym zaciszu, zaś małe książeczki można zabrać ze sobą na przykład na Mszę do kościoła. Jeżeli w domu nie ma pełnowymiarowego Pisma Świętego, w takim przypadku najlepszym zamysłem na prezent będzie właśnie taka forma.

Modlitewnik dla najmłodszych 

Książeczka, dzięki jakiej dziecko pozna pierwsze modlitwy, ma olbrzymie znaczenie w czasie jego pierwszych lat życia. Niekoniecznie chodzi o tradycyjny modlitewnik, te dla maluchów mogą przyjąć formę porównywalną do Biblii dla dzieci. Istnieją dodatkowo serie książeczek, jakie uczą pojedynczych modlitw. Inną alternatywą jest zbiór modlitw do patrona imienia dziecka – możliwości jest w samej rzeczy dużo.

Maskotka – patron z okazji Chrztu Świętego 

Innowacyjny sposób na prezent i utworzenie szczególnej więzi między dzieckiem oraz jego patronem z Chrztu. Taki prezent może stać się ukochaną zabawką oraz przyjacielem malucha. Poniektóre wydawnictwa oraz sklepy z dewocjonaliami przedstawiają swoje maskotki, przykładowo świętego Franciszka, jednakże w sytuacji gdy patronem jest mniej popularny święty, można odszukać w sieci osoby, które tworzą pluszowe (bądź szydełkowe) postaci na zamówienie. Personalizowany prezent – czy może być coś fajniejszego?

Obrazek na ścianę jako personalizowany prezent 

Sprawdzony podarunek w dniu Chrztu Świętego to także obrazek. Możesz wykonać go sam, zamówić u artysty lub zakupić w sklepie. Każda z opcji ma swoje zalety, dlatego zastanów się dobrze nad wyborem. Najlepiej jednak, aby dzieło było spersonalizowane, zawierało np. imię maleństwa i datę chrztu. Możesz umieścić także jakiś cytat lub przesłanie od serca. Dzięki temu prezent ten będzie niepowtarzalny.

Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich:2
Tytus Przybylski

Myślę, że liczy się gest i nie trzeba dawać żadnych wymyślnych prezentów, tylko właśnie jakiś symboliczny drobiazg.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

Myślę, że liczy się gest i nie trzeba dawać żadnych wymyślnych prezentów, tylko właśnie jakiś symboliczny drobiazg.

Ludmiła Marciniak

Na swoje chrzciny dostałam ilustrowaną biblię i teraz korzystają z niej moje dzieci, więc myślę, iż prezent trafiony.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

Na swoje chrzciny dostałam ilustrowaną biblię i teraz korzystają z niej moje dzieci, więc myślę, iż prezent trafiony.

Dodaj komentarz