Jakie rolety okienne wybrać do mieszkania?

Brak komentarzy brak ocen

W ostatnich latach popularne stały się domy, których salony mają ogromne okna z pięknym widokiem. Nie zawsze się one jednak sprawdzają na dłuższą metę, ponieważ w gorące dni słońce nagrzewa pomieszczenia do ogromnych temperatur. Należy w takim przypadku zamontować rolety, które ułatwią życie oraz sprawią, że rachunek za klimatyzację spadnie. Rolety pozwolą Ci spać i pracować w spokoju bez rażącego światła.

Dostępne na rynku rolety okienne 

Także samo przebywanie na jego pełnej ekspozycji przez dłuższy czas jest męczące dla lokatorów. Wskutek tego powinno się zakładać rolety oraz żaluzje w oknach. Pozwalają one na zwyczajne funkcjonowanie za dnia, a gdy pragniemy schować się przed słońcem, umożliwiają one spokojny sen jak również chronią prywatność lokatorów. Generalnie rzecz biorąc, rolety dzielą się na zewnętrzne i wewnętrzne. Oba produkty okienne dostępne są w wielu rodzajach, wskutek tego łatwo o ich dopasowanie do charakteru domu i potrzeb mieszkańców.

Charakterystyka rolet wewnętrznych 

Rolety wewnętrzne super osłaniają okna oraz umożliwiają sterowanie ilością dostającego się do środka światła. Pełnią wobec tego rolę dekoracyjną. W szeregu przypadków zastępują firanki oraz tradycyjne zasłony. Najpopularniejsze rolety to rolety rzymskie, standardowe oraz absolutnie zaciemniające. W sklepach dostępne są przeróżne modele, więc można je instalować wszędzie, nawet na oknach dachowych muszą mieć tylko dodatkowe umocowanie.

Rolety wewnętrzne naocznie odciążają okno. Są proste w użyciu i oczyszczaniu. Pasują do wszystkich stylów wnętrz. Gdy jednakże roleta nie do końca odpowiada Twoim oczekiwaniom, możesz rozważyć jeszcze instalację żaluzji, jakie funkcje posiadają niezwykle podobne, jednakże nadają trochę innego charakteru pomieszczeniu.

Charakterystyka rolet zewnętrznych 

Rolety zewnętrzne, jak nazwa wskazuje, montuje się na zewnętrznej stronie okien. Mają różnorodne funkcje oraz są bardzo praktyczne. Na pewno wyciszają wnętrza – opuszczone rolety potrafią zredukować hałas nawet o kilkanaście decybeli! Zapewniają intymność domownikom, ale w szczególności mają jedną zaletę, jakiej niestety nie mają rolety wewnętrzne – zapewniają bezpieczeństwo poprzez ochronę okien i drzwi.

Rolety zewnętrzne oprócz ochrony przed światłem i nieproszonymi widzami dają również izolację temperatury w zimie, co może znacznie obniżyć koszty ogrzewania. Zmniejszają także szansę włamania, szczególnie jeśli opuścimy je przy wyjeździe na dłuższy czas poza dom. Dodatkową zaletą jest to, że można zamontować oba rodzaje rolet, nie wykluczają się one nawzajem.

Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz