Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze dywanu dla dziecka?

Brak komentarzy brak ocen

Dywan jest nie tylko piękną ozdobą wnętrza, ale również ochroną przed zimną powierzchnią, szczególnie dla dzieci, które uwielbiają bawić się na podłodze. Czasami wykorzystywany jest jako miejsce do odpoczynku czy relaksu związanego z ćwiczeniami fizycznymi. Warto kierować się oczekiwaniami dzieci, jednak wygoda i bezpieczeństwo są najważniejsze. Sprawdźmy, jaki wybrać dywan do pokoju dziecka, który sprawdzi się najlepiej?

Czy rozmiar dywanu do pokoju dziecka ma znaczenie?

Powinno się zakupić większy dywan, na którym dziecko będzie mogło bez ograniczeń się bawić, a w szczególności biegać na boso — co akurat maluchy uwielbiają robić najbardziej!  Krawędzie dywanu można włożyć także pod meble, łóżko czy też stolik, uniemożliwiając dzięki temu jego przemieszczanie się w trakcie zabawy, lub zakupić taki, który wyłożony jest matą antypoślizgową. 

Dywan w pokoju dziecka powinien się szybko czyścić!

Dywan dla dzieci musi być przede wszystkim prosty w utrzymaniu — dać się szybko wyprać, nawet z zastosowaniem domowych sposobów. Dzieci nie zwracają uwagi na podłoże np. podczas gdy bawią się kredkami na posadzce lub spożywają drobne przekąski i napoje. Co więcej, jeżeli mamy w domu również zwierzęta, które bawią się z naszymi brzdącami, musimy pamiętać o tym, aby z wybranego przez nas dywanu bez trudu dało się usunąć ich sierść.

Z jakiego materiału kupić dywan do pokoju dziecka?

Materiał, z którego będzie wytworzony nasz dywan do pokoju dziecięcego, również nie jest bez znaczenia. Najlepszy byłby z polistyrenu czy też akrylu. Modeli z długim włosiem lepiej unikać. Resztki różnorodnych rzeczy pozostałych po zabawie mogą być kłopotliwe do usunięcia. A na dodatek dla dzieci z alergią dodatkowo lepiej sprawdzi się dywan wytworzony ze sztucznego materiału. Trzeba pamiętać, że im mniejsze dziecko, tym lepiej, jeśli dywan jest bardziej miękki, co uchroni malucha przed skutkami upadku. Grubszy dywan dodatkowo wyciszy wnętrze pokoju, co da dziecku lepszy komfort spania.

Wzornictwo na dywanie dla dziecka!

Nasza pociecha na pewno będzie radosna, jeżeli na dywanie pojawią się jej ukochane postacie z bajek. Należałoby dodatkowo wziąć pod uwagę modele z różnymi figurami geometrycznymi, kołami, czy motywem puzzli, które będą dodatkowo motywować dziecko do zabawy.

Jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku podczas zabaw na dywanie?

Bezpieczeństwo naszego dziecka jest bez wątpliwości najważniejsze. Dlatego warto zadbać o kilka istotnych kwestii, które zagwarantują bezpieczną zabawę pociechy. Dywan przede wszystkim nie powinien się przesuwać po podłodze. Najlepiej wybrać taki model, który pokryje całą podłogę. Uważajmy, aby nie był wyprodukowany ze szkodliwego materiału. Dobrze, jakby był dość gruby, dzięki temu dzieci będą miały dobrą izolację!

Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz