Czym należy się kierować przy kupnie okularów?

Brak komentarzy brak ocen

Coraz więcej osób ma problemy ze wzrokiem, dlatego też sporo osób na ulicy nosi okulary. Tryb życia, który wymaga od nas wpatrywanie się w monitor komputera przez sporą ilość godzin każdego dnia, niestety psuje nam wzrok. Jeszcze tak niedawno osoby, które nosiły oprawki, postrzegane były jako kujony. Dzisiaj jest to już normalne zjawisko. Mamy do wyboru nie tylko szkła korekcyjne, ale także ochronne i przeciwsłoneczne.

Modne okulary korekcyjne!

Dzisiaj okulary korekcyjne mogą prezentować się dobrze i stylowo. Kiedyś były to dość przeciętne oprawki o topornej budowie, które niekoniecznie pasowały do kształtu twarzy i ubrania. Na szczęście obecnie producenci oprawek wychodzą naprzeciw oczekiwaniom nabywców. Obecnie na rynku znajdziesz wzory, które nawiązują swoim wyglądem do stylu retro. Popularne są dodatkowo stonowane projekty, gdzie kształt oprawek jest niezwykle prosty. Taka budowa dominuje szczególnie wśród męskich okularów. Dostępna jest także niezwykle szeroka paleta barw. Tym sposobem możemy dopasować oprawki do barwy marynarki, swetra bądź innych elementów odzieży. W wyborze odpowiednich oprawek pomogą doradcy w gabinetach optycznych.

Okulary ochronne do pracy!

Okulary ochronne do pracy przy komputerze mogą być jednocześnie oprawkami korekcyjnymi. Wynika to z tego, że osoby spędzające dużo czasu przed monitorem mają większą tendencję do wady wzroku. Wybierając okulary, należałoby zaopatrzyć je w coś, co ułatwi wykonywanie codziennych zadań. Okulary z antyrefleksem pomagają zabezpieczyć wzrok przed złośliwym promieniowaniem monitora czy innych urządzeń elektronicznych. Dodatkowa powłoka elektrostatyczna ogranicza przyleganie do szkieł przemieszczającego się w powietrzu kurzu lub innych drobin. W dodatku wymiernym plusem jest także ochrona przed promieniowaniem elektromagnetycznym.

Okulary przeciwsłoneczne sportowe i nie tylko!

Okulary przeciwsłoneczne powinny być obowiązkowym wyposażeniem w słoneczne dni. Zwłaszcza dlatego, że oczy nie są do końca przystosowane do funkcjonowania w ostrym świetle. Nadmierne oddziaływanie promieni wpływa negatywnie na pracę gałki ocznej. Może pojawić się uczucie suchości oka, łzawienie i kłopoty z wyraźnym widzeniem. W skrajnym przypadku może dojść do uszkodzenia wzroku. Stąd tak istotne jest systematyczne noszenie okularów przeciwsłonecznych. Ciemniejsze oprawki upraszczają przemieszczanie się w słoneczne dni. Jednak powinny one być zaopatrzone w filtr, który zabezpiecza przed promieniowaniem UV. Jest to nadzwyczaj istotne, albowiem ograniczony dostęp do światła w okularach przeciwsłonecznych poszerza źrenice.

Do kogo się udać, by dobrać odpowiednie szkła?

Optometrysta trudni się tylko i wyłącznie badaniem wzroku. Jest odpowiedzialny za diagnozowanie oraz właściwe postępowanie w przypadku stwierdzonych chorób oczu. Pomoże dobrać odpowiednie okulary dla danej wady wzroku. Nie wykonuje operacji chirurgicznych oraz nie zajmuje się eliminowaniem ciał obcych z oka. Jego głównym celem jest dobry dobór okularów do nas samych, naszych preferencji i możliwości!

Komentarze
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz