Co przemawia za wyborem stylu casualowego?

Brak komentarzy brak ocen

Od wielu lat możemy zaobserwować dużą i szybką zmienność mody. Często pojawiają się stroje bardzo oryginalne, których nie widzieliśmy nigdy wcześniej lub wręcz przeciwnie powraca trend na ciuchy ze starych czasów. Na pewno spowodowane jest to ciągłym wyścigiem popularnych marek, dlatego czasem aż ciężko za tym nadążyć. Doskonałym rozwiązaniem okazało się pojawienie stylu casualowego, który pasuje do każdej sytuacji, bez względu na jej charakter, a także wpasowuje się w szybko zmieniające się trendy modowe. Do tego jest on również najwygodniejszym rozwiązaniem, dlatego tak chętnie stosowanym.

Co to tak naprawdę styl casual?

Określenie casual, z języka angielskiego znaczy zwyczajny, przez co nieraz może być to nieodpowiednio rozumiane. Styl, który przyjął tę interesującą definicję, oznacza niezbyt formalne kompozycje, najczęściej luźne stroje, które możemy włożyć zarówno do pracy, jak i również na spotkanie z przyjaciółmi. To elementy garderoby, które nie muszą być odprasowane na sztywno, charakteryzuje je wygoda oraz komfort noszenia. Mężczyzna przyodziany w stylu casualowym to połączenie skromnej biznesowej elegancji oraz sportowego sznytu. Niemożliwe?

Garderoba w stylu casual

Znakomite będą tu klasyczne jeansy w zestawieniu z koszulkami polo, bądź codzienne koszulki i T-shirty z dodatkiem marynarki. To podstawa, jaka może być zastępowana przez pokrewne elementy garderoby, by tworzyć harmonijną całość, o luźnym, charakterze. Mężczyźni lubiący styl casualowy preferują komfortowe spodnie chino, z krótszymi nogawkami, bądź nogawkami nieznacznie zawiniętymi do góry. Idealnie pasuje do tego lekkie obuwie jak mokasyny bez skarpet (!) czy też klasyczne obuwie sportowe. Ten wyjątkowo swobodny oraz nienarzucający styl pozwala na łączenie luzu i elegancji, sportowego wyglądu oraz klasycznego look’u. Dzięki temu panowie mogą zakładać wygodne, ulubione jeansy oraz marynarki, spod jakich wystawać będzie klasyczny T-shirt.

Warunki idealnego dopasowania? Koszule muszą być raczej z długim rękawem, w jednym kolorze albo pokryte interesującym wzorem. Marynarka to dodatek, jednak dzielimy je na bardziej formalne i na sportowe. Wybierajmy modele w wyraźne wzory. Buty to w większości wypadków obuwie sportowe lub sznurowane i skórzane o bardziej spokojnym kolorycie, na cienkiej podeszwie.

Akcesoria do męskiej garderoby

Jest ich w samej rzeczy niewiele, bowiem styl casualowy skupia się w szczególności na fundamentalnych elementach garderoby jak spodnie, koszulka, marynarka lub buty. Jeżeli pragniemy dopełnić jednak całości kompozycji, wybierzmy pasek pasujący do butów, nie decydujmy się raczej na krawat czy muchę. Jeśli chodzi o zegarki, znakomity będzie taki z prostą bransoletą albo na skórzanym pasku, a sam zegar raczej w prostym, klasycznym stylu. Jako dodatek do garderoby można zdecydować się na męską, standardową skórzaną listonoszkę na ramię.

Zalety stylu casual

Styl casual pozwala na wyrażenie siebie w pełni. Nie trzeba kryć się za oficjalnymi garniturami, czy niewygodnymi spodniami, wystarczy założyć co się lubi, tylko odpowiednio to ze sobą dobrać. Nie ma potrzeby też wyrzucania naszych ulubionych T-shirtów, ponieważ one również doskonale pasują do tego rodzaju stylizacji. Przede wszystkim jednak czujemy się swobodnie i wygodnie,  a to w codziennym ubiorze powinno liczyć się najbardziej. W takim stylu możemy ubrać się zarówno do pracy, jak i na późniejsze wyjście ze znajomymi, a przy tym oczywiście będziemy się świetnie prezentować.

Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz